O firmě

HISTORIE STROJÍRENSKÉ VÝROBY V ČELÁKOVICÍCH A VZNIK FIRMY KASIKTOOLS s.r.o.

1910 – Založena firma na výrobu obráběcích strojů Volman

1930 – Zahájena výroba nástrojů na výrobu ozubení. V této době pracoval ve firmě Volman jako vedoucí výroby otec zakladetele firmy KASIKTOOLS s.r.o.

1940 – Prudký rozvoj firmy. Plocha továrny se z původních 600 m2 zvětšila na 50.000 m2. Počet zaměstnanců vzrostl z 10 na 3000.

1945 – Firma Volman byla znárodněna a posléze byla komunisty přejmenována na TOS Čelákovice. Nastalo období plánovaného hospodářství a byla přidělena výroba odvalovacích fréz a obrážecích kotoučových nožů určité velikosti ve velkých sériích. Vyráběly se pro celé RVHP.

1965 – Ve firmě TOS Čelákovice začal pracovat pan Jiří Kasík, pozdější zakladatel firmy KASIKTOOLS s.r.o. Ač nikdy nevstoupil do KSČ, propracoval se až na vedoucího výstupní kontroly.

1996 – Firma TOS Čelákovice opouští výrobu nástrojů. Jelikož pan Kasík nesouhlasil s výsledky kupónové privatizace ve firmě, opustil TOS Čelákovice a založil vlastní živnost na výrobu nástrojů pro výrobu ozubení. Při jejich výrobě úzce spolupracoval s firmou CZ TECH s.r.o.

2007 – Po prudkém zvýšení požadavků zákazníků a postupném zaměstnání dalších spolupracovníků založil pan Kasík firmu KASIKTOOLS s.r.o.

2017 – Otevření nové výrobní provozovny, přestavěné se zemědělské budovy v obci Všejany na Mladoboleslavsku. Stěhování výroby z pronajatých prostor.

V současné době má firma 10 zaměstnanců a vyrábí nástroje pro výrobu ozubení pro celou ČR a Slovensko. Pro posílení exportních možností do dalších zemí Evropy se firma zúčastňuje strojírenských veletrhů EMO.